Jaké (ne)zvyklé sexuální praktiky známe?

Okořenit si svůj sexuální život je dnes naprosto běžným jevem. Podívejme se na to, jaké sexuální praktiky známe a nebo o kterých jste ještě neslyšeli.

Sexuální agrese - sadismus a masochismus

Sadista se vzruší, když jinému člověku ubližuje. Naopak pro masochistu je takovým vzrušujícím erotickým zážitkem jeho vlastní trýzeň. Fetišistický sadomasochismus je populárnější spíš u mužů. Samozřejmě s příchodem internetu se pro tyto praktiky otevřel svět a kromě vzniku specifické sadomasochistické kultury se z této záliby stal i dobrý byznys.

Zajímavé je, že pojmy jako sadismus a masochismus zněly hanlivě, tak se začalo používat označení BDSM. B je odvozeno od bonding, což je svazování a poutání). D je dominance a disciplína. S značí sadismus a M je masochismus.

Víte, kde se vzalo označení sadismus a masochismus?

Možná jste to ani netušili, ale oba názvy jsou odvozeny od autorů literárních děl - francouzský Markýz de Sade a Rakušan Sacher-Masoch. Markýz de Sade do své chaty si nechal pozvat prostitutku a nutil ji snášet bičování. Jindy spolu se svým sluhou a dalšími pěti ženami pořádal v bytě jedné z účastnic orgie a samozřejmě se neobešel bez biče. Ženám podával kantharidin, což je přírodní jed působící v malém množství jako afrodisiakum, španělské mušky. Leopoldova von Sacher-Masochova první manželka ho bila a bičovala jezdeckými bičíky. Další vztah měl podobu smluvně podloženého otroctví, kdy dává své paní čestné slovo, že se pro šest měsíců stane jejím otrokem, že bez výhrad vyhoví všem jejím touhám a splní všechny její příkazy. Paní má právo mučit svého otroka způsobem, jaký uzná za vhodný, za jakékoliv chyby, nedbalosti, nebo přečiny proti jejímu majestátu, kterých by se dopustil. V dalším manželství se Sacher-Masoch nechával bít důtkami a přiváděl domů i muže, aby jej opanovali.

Každý druhý je voyér a exhibicionistů je třetina populace

Četné průzkumy odborníků dokazují, že téměř každý druhý z nás má rádo tuto libůstku. Je to také dáno tím, že člověk je už od přírody zvídavý. Exhibicionismus byl potvrzen u třetiny populace. Z osmi procent jde o ženy, zbylou část exhibicionistů tvoří muži.

Piss neboli čůrání

Základem této sexuální praktiky je moč. Dochází při ní k močení nebo chcete-li čůrání či chcaní na svého sexuálního partnera nebo mimo něj. Dost často se močí na tělo a nebo třeba do pusy či do anální díry. První zmínky můžeme datovat až k dobám římské říše. Nejznámější osobou milující pissing byl císař Tiberius, který na hostinách naléval své hosty vínem a silným provazem podvazoval svým hostům penisy. Císař si poté užíval pohled na trpící muže, kteří prosili o možnost se vychcat. Existuje i zdravotní využití moči. Urea je nedílnou součástí téměř každého šampónu proti lupům, Eskymáci jí změkčují kožešiny, ve zbrojním průmyslu ji dokonce přidávali díky vysokému obsahu dusíku do střelného prachu, někteří jedinci si močí bělí zuby, jiní sterilizují močí svá zranění.

Dohoda mezi účastníky je důležitá

Nezapomínejte, že v jakýchkoliv sexuálních praktikách jsou určující předem dohodnutá pravidla. Dokonce jsou i případy, kdy bývají jasně vymezená i v písemné smlouvě. Vždy je všechno dáno na dohodě mezi všemi účastníky a samozřejmě by žádný z účastníků neměl používat praktiky, které nebyly domluveny.