Febio Fest 2021 - filmy, co by Tě mohli zajímat

28th Prague International Film Festival

Festival byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Akce pořádaná zpočátku téměř bez finanční podpory, ale s o to větším nadšením pro přátele a filmové fanoušky se během let proměnila ve významný filmový festival.

MFF Praha – Febiofest garantuje ve všech kinosálech výjimečnou technickou kvalitu promítání pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky. Festival nabízí také bohatý doprovodný program.

 

Veškeré informace týkající se festivalu a samotného promítání jednotlivých snímků naleznete na stránkách Febio Festu zde.

 

PRAHA 17.–24. 9. 2021 | REGIONY 20. 9. – 9. 10. 2021

 

Amonit (2020)

V polovině 19. století je Mary Anning vyhledávanou odbornicí v paleontologii. Zkamenělý se zdá i její život na britském pobřeží, kde ji nálezy amonitů vytrhují z rutiny péče o matku a domácnost. Rozhodně se tedy nepotřebuje starat ještě o manželku svého obdivovatele, která při návštěvě venkova onemocněla. O to méně, že mladou ženu zřejmě zajímá mnohem víc ona než hlavonožci vystavení na poličkách. Osudové setkání Kate Winslet se Saoirse Ronan v režii Francise Leeho.

 

 

Cikáda (2020)

Když Ben potkal Sama v brooklynském knihkupectví, očekával jen další z bezvýznamných vztahů na jednu noc. Během procházek New Yorkem, rozhovorech o všem a o ničem, se však mezi nimi rodí nejen láska, ale především důvěra svěřit se druhému se svými vzpomínkami. Osobní drama debutujícího Matthewa Fifera v sobě pojí opojnou romanci v newyorských kulisách s intimní výpovědí o překonávání psychického traumatu. Cikáda byla vybrána jako zahajovací film prestižního festivalu BFI Flare 2020.

 

 

Dobrý člověk (2020)

V láskyplném vztahu chybí Benjaminovi s Aude jediné – dítě, po kterém Aude touží, ale sama nemůže mít. Sen o rodině se proto rozhodne naplnit Benjamin. Jeho mateřství se stane nejen zkouškou vztahu, ale i trnem v oku rodiny a sousedů, kteří jsou zvyklí mít vše jasně rozdělené, jako záhonky za okny svých domů. Intimní drama precizně pracuje s citlivým tématem trans* rodičovství, ztělesněným i vynikajícími hereckými výkony Noémie Merlant a zpěvačky a herečky Soko.

 

 

Můj něžný matador (2020)

„Drag queen z nároží“, jak si říká, jedné noci potká svého prince, který jí zachrání život. Byl by to snad začátek pohádky, kdybychom nebyli v Chile 80. let za Pinochetova režimu, který svým odpůrcům šťastné konce nesliboval. Láska ale dokáže přežít ve špíně předměstí i v ilegálních gay barech – pokud není zrazena... Přední chilský herec Alfredo Castro (Klub, Neruda) exceluje v hlavní roli něžně melancholické adaptace románu Pedra Lemebela.

 

 

Štěstí (2021)

Sashe je přes čtyřicet a jako rozvedená matka a sexuální pracovnice nemá od života přehnaná očekávání. Už vůbec nevěří na lásku na první pohled, navíc na chodbě sex klubu, kam právě nastoupila mladá a neodolatelně sebevědomá Maria. Je štěstí zamilovat se, jen tak, v laciném berlínském bistru nad sešitem básniček. Co ale dělat, aby štěstí zůstalo a nevylámalo si zuby tam, kde je ženské tělo jen obchodní komoditou? Autentické německé romantické drama z letošního Berlinale.

 

 

Kovbojové (2020)

Dva lidé projíždí na koni divočinou státu Montana. Otec a jeho syn, kterého nade vše miluje a chce mu umožnit žít, jak si sám přeje. Jako Joe, jako chlapec. A pro synovo štěstí je Troy odhodlaný udělat cokoliv – unést ho od matky, přeplavat rozvodněné řeky, lovit divoká zvířata nebo prchat před policií, která na něj má spadeno. Originální moderní americký western o trans* dospívání, rodičovské lásce a hrdinech divokého západu, kteří dřímou v každém z nás.

 

 

Podle vlčího máku (2020)

Cristiho navštívil v Bukurešti jeho francouzský přítel. Po několika svobodně romantických dnech je Cristi jako rumunský policista povolán k zásahu v kině, kde pravicoví radikálové napadli skupinu queer lidí. Policie rozhodně není na straně napadených a Cristi stojí před rozhodnutím popřít své já, nebo pomoci přátelům, kteří ho mezi policisty poznávají. Psychologické drama adresuje palčivé otázky vnitřní homofobie jedince i rostoucí netolerance a agresivity společnosti.

 

 

Supernova (2020)

Ani po letech vztahu nepřestalo Sama s Tuskerem bavit společně pozorovat hvězdy. Kvůli zákeřné nemoci jich už ale Tusker nedokáže pojmenovat tolik co dřív. Výlet karavanem na venkov, za přáteli a rodinou, má být pro oba muže cestou do vzpomínek, které ale s každým úsvitem blednou. A na vytváření nových mnoho času nezbývá. Colin Firth a Stanley Tucci v hlavních rolích romantického melodramatu o nezměrné hloubce vesmíru i lásky dvou lidí.

 

 

Texty a informace k filmům byly převzaty z webu https://www.febiofest.cz/ | Video ukázky z webu https://www.youtube.com/

 

 


Admin

15 x

Komentářů