TOP 5 LGBT filmů Květen 2021

Výběr pěti filmů/seriálů pro měsíc květen 2021

1. Benjamin (2018)

Benjamin je mladý režisér, který právě dokončil svůj druhý film s autobiografickými prvky. V té době se seznamuje s hudebníkem Noahem, který který je Francouz a v Londýně studuje na hudební škole. Benjaminův film je uveden na Londýnském filmovém festivalu, kde je však přijat rozpačitě. Noah mu poté oznámí, že jejich vztah končí. Benjamin začne pracovat na dalším filmu. Po čase obnoví svůj poměr s Noahem. Nicméně Noah se po dokončení školy vrací zpět do Paříže. Benjamin se musí rozhodnout, zda odjede s ním, nebo se oba odloučí.

 

2. From Zero to I Love You (2019)

Jack Dickinson má manželku Karlu a dvě dcery. Mnoho let však tají, že je gay. Když jedneho dne potká Peta Logsdona, zamiluje se do něj, avšak nedokáže se rozhodnout mezi ním a Karlou. jejich vztah po roce ukončí, nicméně po delší době se náhodně potkají na vernisáži v galerii, kterou vede Karla. Tam Karla zjistí, jaký byl mezi nimi vztah.

 

3. Ideal Home (2018)

Erasmus a Paul spolu žijí v Santa Fe. Erasmus je hvězdou místní televizní show o vaření a Paul je televizní producent. Jednoho dne se u nich objeví desetiletý chlapec, který tvrdí, že je Erasmovým vnukem. Erasmův syn Beau vyrůstal jen s matkou. Nyní se nemůže starat o vlastního syna Angela, protože se dostal do vězení. Paul není z přítomnosti dítěte vůbec nadšený, především proto, že Angel je naprosto nekomunikativní. Nicméně posléze k sobě najdou cestu a Angel s nimi zůstane v kontaktu i poté, co se jeho otec vrátí z vězení.

 

4. Primos (2019)

Lucas je sirotek, kterého po smrti rodičů vychovává jeho nábožensky založená teta Lourdes. Lucas rád hraje na klavír a doprovází setkání katolických žen, které se u jeho tety scházejí. Dává rovněž hodiny klavíru Sonie, která je do něj zamilovaná. Teta odjíždí na několik dnů na pouť a oznámí Lacasovi, že mezitím přijede jeden z jeho vzdálených bratranců, kterému nabídla na několik dní ubytování. Lucas vypadá zpočátku zmateně a vůči Mariovi nepřístupně, ale postupem času se spřátelí a zamilují se do sebe. Když se teta vrátí, akceptuje jejich vztah. Nikoliv Sonia, která proti nim poštve ostatní obyvatele včetně majitelky domu, kde bydlí. Teta spolu s Lucasem a Mariem najdou přístřeší u souseda Emilia, s kterým začne Teta vztah.

 

5. Mario (2018)

Mario sní s podporou svého ambiciózního otce o kariéře profesionálního fotbalisty. Hraje jako útočník v dorosteneckém oddíle BSC Young Boys a doufá, že postoupí do hlavního týmu bernského klubu. Jednoho dne se ale objeví nečekaný konkurent. Do oddílu nastoupí Leon, který se do Švýcarska přestěhoval z Hamburku. Oba soupeři se však navzájem sblíží poté, co se přestěhují do bytu pro hráče. Jejich vztah však nezůstane utajen a ostatní spoluhráči se jim vyhýbají. Mario se svými vnitřními pocity bojuje, aby nedošlo k ohrožení jeho kariéry. Popírá vztah k Leonovi a dokonce si jako alibi pořídí přítelkyni. Leon naopak okolní tlak nevydrží a jeho výkon začne stagnovat. Mario se díky svému sebezapření stane profesionálním fotbalistou a nakonec přestoupí do FC St. Pauli v Leonově rodném městě.

 

Shlédl si nějaký film z těchto typů, nebo máš ty naopak dobrý tip na film nebo seriál s touto tématikou? Napiš nám na profil @Admin


Admin

17 x

Komentářů