Oblíbené nuda pláže v ČR

Kam se vydat, pokud se rádi koupete bez plavek.

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

Velmi oblíbená nudistická pláž se nachází u jezera Lhota. Z Prahy sem po mladoboleslavské dálnici dojedete za půl hodiny. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou velmi dobrou kvalitu vody. Pláže jsou z velké části písčité a osázené převážně borovicovými lesy, které poskytují dostatek stínu. Právě část severního břehu a celý východní břeh je určen nudistům. Najdete tu stoly s lavicemi, toalety, občerstvení i dostatek odpadkových košů.

Písák v kempu U Třpytky

Zhruba 5 km severovýchodně od Přelouče a asi 1 km od obce Mělice lze najít bývalý zatopený pískový lom. Na jeho břehu se nachází kemp „U Třpytky“, jehož součástí je i pláž vyhrazená pro nudisty. Lom se nápadně podobá předchozímu jezeru Lhota. Pláže jsou písčité a lemované borovicemi. Doplavat můžete i na podlouhlý ostrůvek zhruba uprostřed jezera. K vybavení kempu patří stánek s občerstvením, obchod, hřiště na míčové hry, kroket i petanque.

Máchovo jezero u Doks

Milovníci nudismu si u Máchova jezera rozhodně přijdou na své, a to hned na několika plážích. Mezi ty nejoblíbenější patří bezpochyby pláž Borný – nejklidnější ze tří hlavních pláží. Ta je stíněná vzrostlými borovicemi a poskytuje mírný vstup do vody. K dispozici je zde občerstvení, sprchy i toalety. V červnu 2019 byla nudapláž provozovatelem Campu Borný zrušena, funguje však neoficiálně dál. Pláž Klůček je druhou pláží na území Doks, která je částečně vyhrazena pro nudisty. Je rovněž písčitá a částečně porostlá borovicemi.

Písník Opaťák u Hradce Králové

Opatovický písník u Hradce Králové, zvaný též jako „Opaťák“ nebo „Březhrad“ vyhledávají milovníci koupání v plavkách i nudisté. Naháčům je vyhrazena pláž ze strany od Pohřebačky, kde se lze ubytovat i v naturistickém kempu. Pláže jsou převážně travnaté a voda opravdu čistá. Poměrně důležitou informací je, že zde nenajdete téměř žádný stín. Útěchou vám budiž občerstvení, kam si nemusíte brát plavky nebo první nudi aquazorbing v České republice. Dále tu najdete půjčovnu loděk, dětské hřiště i toaletu.

Nudapláž Stříbrný rybník, Malšova Lhota u Hradce Králové

Stříbrný rybník je jedním z největších rybníků v okolí Hradce Králové. Koupání je zdarma, a to včetně tobogánu. Součástí areálu je i nudistická pláž, kterou najdete v zalesněném poloostrově. Rybník má písečné dno, pláž je mírně svažitá a zakrytá stromy. Pro občerstvení, na WC nebo do sprch musíte ovšem k „textilákům“. Kolem Stříbrného rybníku vede okruh Hradeckými lesy, který je určený pro bruslaře, cyklisty i turisty.

Písník Hrádek – Oplatil

Pískovna Hrádek – Oplatil se nachází u Starých Žďánic mezi Hradcem a Pardubicemi. Zdejší nudapláž je se svými 1,2 km jedna z nejdelších v Čechách a pro koupání nabízí skvělé podmínky. Místní pláže obklopují březové hájky, které poskytují stín. Během léta se na přilehlých loukách často pořádají festivaly. Občerstvení je možné navštívit i bez plavek.

Pláž Pohoda v Ostravě – Antošovicích

U Antošovic leží hned několik zaplavených bývalých štěrkoven. Nudapláž Pohoda je součástí naturistického kempu a mezi příznivci naturismu je jedním z nejvyhledávanějších míst. Najdete zde občerstvení, volejbalové hřiště, ruské kuželky, ohniště a suché WC. Bohužel v kempu není elektřina ani pitná voda. Pro vjezd do areálu je potřeba mít povolenku od Spolku naturistů Ostrava, jelikož vede do zákazu vjezdu. Pravidelně jsou zde pořádány akce se soutěžemi a další zábavou.

Hostivařská přehrada v Praze

Jedná se o nejoblíbenější pražskou nudapláž. Příjemná travnatá louka, která je částečně stíněná vzrostlými stromy. Najdete zde dva stánky s občerstvením, volejbalové hřiště, pingpongový stůl, půjčovnu loděk a toalety. Doporučujeme vyrazit co nejdříve, protože voda se už počátkem prázdnin začíná často kazit.

Pláž Osada v Brně

Travnatá nudistická pláž Osada leží na severní straně Brněnské přehrady, ta je vzdálena od samotného Brna asi 6 km. Přehrada je situována na řece Svratce. Kousek odtud je výletní restaurace Princezna s parkovištěm. Pokud byste chtěli zvolit jiný způsob dopravy než autem, můžete se na pláž dostat parníkem z přístaviště. Na pláži nechybí toalety a je volně přístupná i pro psy.

Pláž Malá laguna u Pasohlávek

Jihomoravská nudapláž Malá laguna se nachází na břehu Novomlýnské nádrže u Pasohlávek a je součástí kempu Merkur. Široká nabídka sportovního i společenského vyžití, čistá voda a nespočet možností ubytování, jakožto i přítomnost největšího aquaparku v Česku, dělá z kempu absolutní jedničku. Na travnaté pláži pro nudisty najdete restauraci, toalety i sprchy. Každý rok se zde koná Naturistická Věstonická Venuše. Stanovat je možné hned na hranici pláže.

Kamencové jezero v Chomutově

Kamencové jezero v Chomutově je doslova světovým unikátem, které svojí výjimečností láká nejen velké množství Čechů, ale také mnoho zahraničních návštěvníků. A čím je tak výjimečné? Jde především o složení místní vody. Díky vysokému obsahu kamence je voda velmi čistá a zdraví prospěšná. Pro naháče je zde vyhrazena jedna ze tří pláží na východní straně jezera, která poskytuje dostatek soukromí. Samozřejmostí je přítomnost občerstvení, toalet a mnoho způsobů vyžití pro děti i dospělé.

Rybník Velké Dářko na Žďársku

Často s pouze neoficiálními a odlehlými plážemi se musí spokojit lidé na Vysočině. U rybníka Velké Dářko nedaleko Žďáru nad Sázavou najdete malé písčité plážičky, které obklopuje menší lesík, jenž chrání návštěvníky před zvídavým okem „textiláků“, ale i poměrně rozsáhlou převážně písčitou pláž. Ta zde funguje již od 80. let, bohužel ale počítejte, že občerstvení a další vybavenost je pouze na hrázi. Další atraktivní variantou pro nudisty a naturisty jsou lomy u Lipnice nad Sázavou, které jsou ukryté v lesích a je možné se tam dostat pouze pěšky.Více info naleznete na Českomoravská Federace Naturistů


Admin

23 Články příspěvky

Komentářů
Usirev 2 r

Je pravda, že jsem na Lhotě zažil, že si ho borci na záchodě vedle v kabince navzájem honili, často se u mušlí někdo podívá na péro druhého a slepá polňačka k nepoužívanému vjezdu v rohu je dobré místo na cruising se stojícím pérem v ruce, je tam dost gayů co se rádi podívají na pěkné péro... :P

  2    
Daniel 2 r

Co třeba Barbora u Teplic nebo pískovna Dobříň u Roudnice nad Labem, pískovna Vlkov u Veselí nad Lužnicí, Jezero Vojkovice u Kralup nad Vltavou.

  4