Letošní tipy kam vyrazit k vodě

Kde se osvěžit v letním počasí a strávit příjemné chvíle nejen jako dovolenou.

Jezero Most

Vzniklo zatopením hnědouhelného dolu Ležáky, kde se těžilo až do konce 90. let. Postupem času se z nevzhledné jámy proměnilo v nádherné jezero s průzračnou vodou. Město Most bere území jezera Most jako lokalitu, která má obrovský rozvojový potenciál. Společně s Palivovým kombinátem Ústí (PKÚ) chystá do budoucna další projekty, které napomohou k tomu, aby se do této lokality vrátil život.

www.facebook.com/jezeroMost

www.mesto-most.cz/jezero-most/d-38728

 

Koupaliště U Libuše v Lulči

Malou obec Luleč najdete u odbočky z dálnice D1 mezi Rousínovem a Vyškovem. Koupání v zatopeném lomu upraveném na přírodní koupaliště je skvělé pro všechny, kteří nemají rádi klasické bazény a davy. Jsou tu tři travnaté pláže, dva skokanské můstky, skluzavka, hřiště na volejbal, brouzdaliště i houpačky pro děti. Hloubka lomu je až 14 metrů. Otevřeno je denně od 8 do 20 hodin. Vstupné stojí 40 Kč. Pozor, není tu plavčík!

www.lulec.eu

 

Koupaliště Ostrava - Poruba

Letní koupaliště v Porubě je největším přírodním koupalištěm v Česku i ve střední Evropě. Vodní plocha má přes 41 tisíc metrů čtverečních a velký plavecký bazén, neplavecký bazén, tobogany, skluzavky plus skokanské můstky. Oblíbená je krátká strmá skluzavka kamikadze. V areálu si můžete zahrát minigolf, tenis, streetball, plážový volejbal, malý fotbal, ruské kuželky i stolní tenis. Vstupné je 100 Kč na den.

www.sareza.cz

 

Jezero Lhota

Nejlepší místo pro milovníky koupání bez plavek! První veřejná nudistická pláž tu byla už před rokem 1989. Jezero vzniklo na místě ohromné pískovny, která sloužila pro potřeby výstavby dálnice D1 a pražského metra. Má plochu asi 25 hektarů a hloubku až 14 metrů. Místo je obklopeno borovým lesíkem, takže se máte kam schovat do stínu. Kromě koupání si lze zahrát volejbal nebo půjčit šlapadlo.

www.lhotajezero.cz

 

Městské lázně Mšeno

Koupání nadchne milovníky architektury i otužilce. Nově zrekonstruované lázně jsou vybudované ve stylu art deco a vznikly už v roce 1932. Bazén je napájen vodou ze skalního pramene, který udržuje vodu celkem chladnou, která příjemně ochladí. K dispozici jsou toalety, převlékárny i dětský koutek. V létě se tu koná řada kulturních akcí.

www.mestomseno.cz

 

Přírodní koupací biotop Bantice

Velkým hitem poslední let jsou takzvané biotopy – nádrže ke koupání, které se čistí pomocí rostlin a písečného dna, díky čemuž se obejdou bez chemie. Bez obav do nich mohou alergici nebo všichni, kterým chlor na klasických koupalištích způsobuje podráždění kůže a očí. Bazén v Banticích je rozdělen na zónu pro neplavce (s hloubkou vody 90 cm) a na zónu pro plavce (s hloubkou 160 cm).

www.bantice.cz

TIP: Koupací biotop najdete také v Praze-Radotíně (www.biotopradotin.cz )

 

Zatopený lom Výkleky

Zatopený kamenolom patří k nejoblíbenějším na Moravě. Do Výklek se dostanete sjezdem z dálnice Olomouc–Ostrava na Potštát. Lom je obklopený obřími skálami a velkým plusem je průzračná voda s viditelností až do hloubky tří metrů. Hloubka lomu je okolo šesti metrů a dno je kamenné. Výkleky mají rádi i potápěči. Pod hladinou žije množství drobných ryb a vidět můžete i raky. Koupání je zdarma, placené parkoviště najdete hned u lomu.

www.vykleky.cz

 

Slapy

Pátá největší přehrada je jednou z nejvyhledávanějších rekreačních lokalit. V okolí je nejen krásná příroda, ale i výborné zázemí v podobě řady kempů, hotelů, penzionů a restaurací. Kromě koupání si můžete vyzkoušet jachtaření, vodní lyžování nebo windsurfing. Mezi vyhlášené lokality patří Nová Rabyně. Místní autokemp nabízí travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody, půjčovnu lodiček, dětské hřiště či tenis. Navíc je část pláže přístupná také psům.

www.novarabyne.cz

 

Koupaliště Riviéra

Jedno z největších přírodních koupališť u nás je vhodné nejen pro milovníky relaxu, ale i aktivní sportovce. Areál se skládá ze dvou částí – volné zóny a placené bazénové části. Do volné zóny neplatíte vstupné, najdete tu hřiště na beachvolejbal, fitko, několik stánků s občerstvením a vstup na cyklistickou stezku. Koupaliště pak tvoří kaskáda tří bazénů v umělém říčním korytě. Začíná brouzdalištěm, pokračuje částí pro neplavce a končí 135 metrů dlouhým a 17 metrů širokým bazénem pro plavce s hloubkou až 210 centimetrů. Kromě plavání se u bazénu dá hrát pétanque, ping-pong. Areál nabízí zdarma připojení k Wi-Fi.

www.rivec.cz

 

Pokud máte rádi koupání bez plavek, podívejte se na nuda pláže v ČR v článku zde...

Máte taky tip na koupání ať už v přírodě, nebo nějakém koupališti? Napište nám nebo přidejte svůj tip do komentáře.

 


Admin

17 x

Komentářů